Rok 2011

4 luty – Miał miejsce kulig na trasie Kubalonka – Stecówka – Kubalonka w którym uczestniczyli: Nina Kożdoń, Katarzyna Kulisz, Jakub Kantor, Joanna Janusz, Przemysław Ochantel, Joanna Ochantel, Alina Greń, Małgorzata Gierczak, Leszek Greń, Danuta Wieczorek, Zbigniew Duda, Michał Bączek, Dorota Bączek, Janina Maciejewska, Dariusz Gierczak, Ewa Druch, Róża Duda, Irena Greń, Witold Kożdoń i Krzysztof Greń.
19 marzec – skoczowska drużyna „Zdobywców”  uczestniczyła w VIII Międzynarodowym Rajdzie Narciarsko – Pieszym „Ku Źródłom Wisły”. Na mecie przeprowadzone zostały następujące konkursy:
• wiedzy o Beskidzie Śląskim, w którym Joanna Ochantel zajęła 2 miejsce
• konkurs gwarowy, w którym 3 miejsce zajęła Małgorzata Gierczak
• bieg w rakietach śnieżnych, w którym 1 miejsce zajęła Małgorzata Gierczak, 2 miejsce Danuta Wieczorek.
17 kwiecień – Wycieczka w Beskid Wyspowy. Uczestnicy wędrowali z Przełęczy Rydza Śmigłego na Mogielicę ( 1170 m) i do Jurkowa.
2 maj – Wycieczka w Tatry Zachodnie, tym razem celem był Grześ ( 1653 m).
16 maj – Prezes Koła Krzysztof Greń obchodził swoje 50-te urodziny.
28 maj – Odbył się kolejny rajd górski szkół podstawowych i gimnazjów gminy Skoczów z metą na Błatniej. Wzięło w nim udział 140 uczestników. W konkursie wiedzy turystyczno – gwarowym klasyfikacja zwycięzców przedstawiała się następująco:
1 miejsce - Mateusz Sikora - SP8
2 miejsce - Klaudia Krzyściak - SP3
3 miejsce - Jakub Stebel - SP3
4 miejsce - Julia Jagosz - SP3
5 miejsce - Oliwia Kula - SP 3
12 czerwiec - Zmarł Janusz Badura. Był członkiem naszego Koła, Członkiem PTT w Bielsku – Białej, były wiceprezes ZG PTT.
12 czerwiec
– Spotkaliśmy się na działce u Beniamina Czercha by wspólnie usmażyć jajecznicę. Jajecznicy kosztowali: Bolesław Wukelicz, Emilia Turska, Beniamin Czerch, Jerzy Kozieł, Urszula Baron, Gabriela Jaworowska, Tadeusz Tobiasiewicz, Jerzy Zahraj, Krzysztof i Irena Greniowie.
18 czerwiec – Kolejna wycieczka w ramach akcji „Zdobywaj góry, zdobywaj GOT” w Beskid Żywiecki, naszym celem była królowa Beskidów - Babia Góra ( 1725 m).
3 lipiec – To data letnio „zimowego” ataku na Rysy. Wzięli w niej udział Alina i Leszek Greniowie, Ewa i Grzegorz Jagoszowie, Irena i Krzysztof Greniowie, Halina Kocurek i Szymon Karb. Wszyscy dotarli do schroniska po słowackiej stronie ( 2250 m). Przy porywistym wietrze i mocnych opadach śniegu na atak szczytowy zdecydowali się Halina Kocurek, Grzegorz Jagosz i Krzysztof Greń, którzy dotarli na szczyt.
17 lipiec i 21 sierpień – Wycieczka do Małej Fatry. Dwukrotnie został zdobyty Wielki Rozsutec ( 1610 m).
20 lipiec – W dniach 20-25 Tomasz Kędzior uczestniczył w wyprawie, zwieńczeniem, której było zdobycie Kilimandżaro (5895m) najwyższego szczytu Afryki.
W dniach 25 do 29 lipca Piotr Stebel wraz z kuzynem Rafałem Łamaczem byli w Alpach i wspólnie zdobyli Mont Blanc Tacul (4248 mnpm), Rafał w całej swojej dotychczasowej karierze zdobył 40 czterotysięczników.  
7 sierpień – W dniach 7-17 sierpnia ekipa w składzie: Natalia Kisza, Halina Kocurek oraz Irena i Krzysztof Greniowie wyjechała w Sudety. Celem wyjazdu było zdobycie kolejnych punktów do GOT oraz sudeckich szczytów do Odznaki Korona Gór Polski.
W dniach 7 – 13 sierpnia druga ekipa w składzie: Piotr Stebel, Krystyna Tomecka, Danuta Wieczorek, Jakub Stebel oraz Maria Rakus również wyjechała w Sudety.
2-4 wrzesień – Wycieczka w Tatry słowackie. Celem były szczyty: Banikow ( 2178 m) oraz Dziumbir ( 2046 m). 
11 wrzesień – Odbyło się 60-te Pieczenie Barana na szczytowej polanie Starego Gronia w Brennej. Słoneczna pogoda i 500-osobowa grupa uczestników bawiła się przy ogniskach i brała udział w konkursach gry na trombicie w którym kolejne miejsca zdobyli:
1 – Zbigniew Duda
2 – Edward Cieślar
3 – Dominika Gorgosz
i o tytuł Króla Kurkowego w strzelaniu z wiatrówki, gdzie tryumfowali:
1 – Michał Skarwecki
2 – Bronisław Staszczyszyn
3 – Robert Piech.
Na zdobywców 1 miejsc czekały drewniane płaskorzeźby głowy barana z okolicznościowym napisem ufundowane przez prezesa Koła Krzysztofa Grenia.
Całość imprezy uświetniały salwy honorowe ze stylowej broni, która wypalała w rękach Bractwa Strzelców Skoczowskich w osobach Roberta Orawskiego i Czesława Kanafka. Burmistrz Skoczowa Janina Żagan ufundowała nagrodę dla najliczniejszej grupy reprezentującej KWK Krupiński.  Koło wydało publikację autorstwa Tadeusza Tobiasiewicza obejmującą historię najstarszej imprezy w regionie pt.: „60. PIECZENIE BARANA NA ROŻNIE”.
17 wrzesień – 11 osobowa grupa w składzie: Maciej i Krzysztof Brudny, Zbigniew Duda, Alina i Leszek Greniowie, Irena i Krzysztof Greniowie, Ewa i Grzegorz wraz z Kamilą i Rafałem Jagosz po raz kolejny postanowiła zaatakować Rysy od strony Popradzkiego Plesa. Tym razem pogoda dopisała i około godziny 11 grupa zdobyła najwyższą górę Polski. Czterech panów w osobach: Maciej i Krzysztof Brudny, Zbigniew Duda i Krzysztof Greń zdobyli również Rysy słowackie.
17 wrzesień – w tym samym dniu odbyła się kolejna wycieczka w Beskid Żywiecki. Trasa wiodła ze Skawicy Górnej na Halę Krupową następnie przez Policę ( 1369 m) na Przełęcz Krowiarki.
24 wrzesień – Irena i Krzysztof Greniowie wzięli udział w 10 złazie Celmowców z metą na bacówce na Małym Stożku połączonym z obchodami 50-lecia działalności tego obiektu.
2 październik – Tomasz Kędzior zdobył Gerlach najwyższy szczyt Tatr.
2 październik – Kolejna wycieczka, tym razem w Gorce. Przy pięknej, jesiennej pogodzie wędrowaliśmy z Obidowej na Turbacz ( 1310 m) by w drodze powrotnej przez Stare Wierchy z powrotem dojść do Obidowej.
14 październik – W dniach 14-16 października odbył się 50 – Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Górskiej PTTK mający swoje miejsce w Szklarskiej Porębie. Z naszego Koła uczestniczyli Piotr Stebel i Krzysztof Greń.
22 październik – Tym razem w Beskid Żywiecki udaliśmy się na kolejną wycieczkę. Wyruszając z Żabnicy przez Halę Rysiankę, Halę Lipowską i Halę Boraczą zatoczyliśmy „koło” z powrotem do Żabnicy.
6 listopad – Celem tej wycieczki był wyjazd w Beskid Śląsko-Morawski. Wyruszyliśmy z Ligotki Kameralnej na Praszywę (Prašiva), która w tym roku obchodziła jubileusz 90-lecia.
W północno-wschodnim cyplu nazywanym Mała Praszywa znajduje się chata turystyczna z wieżą widokową z roku 1921. Na niedalekiej łące stoi kościół drewniany Św. Antoniego z roku 1640. Legenda mówi, że dziewczyna, która w dniu święta patrona tego kościółka dojdzie pieszo na bosaka aż tu, do roku wyjdzie za mąż. Podczas II Wojny Światowej był wierzch ten w tzw. paśmie wzbronionym i nikt nie mógł się nawet zbliżyć do niego.
4 grudzień – w tym dniu odbyła się ostatnia wycieczka w ramach akcji „Zdobywaj góry, zdobywaj GOT” w Beskid Śląski. Uczestnicy zdobyli Stożek ( 978 m), po czym na zakończenie wycieczki w Karczmie „U Karola” odbył się konkurs turystyczny. Zwycięzcą została Joanna Ochantel, 2 miejsce zajęła Krystyna Tomecka, 3 miejsce dla Witolda Kożdonia. 
13 grudzień – Odbyła się w sali Miejskiego Centrum Kultury „Pod Pegazem” wigilijka Koła, w której uczestniczyły 34 osoby. Podczas spotkania prezes Krzysztof Greń podsumował roczną działalność Koła, a zebrani mogli podziwiać prezentacje złożoną z fotografii ze wszystkich tegorocznych imprez Koła. Zostały wręczone  dwie odznaki „50 lat w PTTK” dla Anieli Tobiasiewicz i Stefana Baszczyńskiego, oraz Mała Srebrna GOT dla Haliny Kocurek i Mała Złota GOT dla Ireny Greń. Przewodnik Górski Piotr Stebel wręczył Irenie i Krzysztofowi Greń nagrodę książkową za „niesamowitą aktywność górską w 2011 roku, zdobycie wszystkich 28 szczytów do Korony Gór Polski oraz zaangażowanie w pracy na rzecz Miejskiego Koła PTTK w Skoczowie”. Koledze Beniaminowi Czerchowi została wręczona okolicznościowa laurka z okazji 75-tych urodzin.

W 2011 roku miały miejsce następujące prelekcje:
 - styczeń „Chiny –kraj bliższy niż myślisz” – Jacek Kisiała, Wu Di
 - luty „Bella Italia – relacja z podróży po północnych Włoszech” – Aleksandra i Edyta Cieślar
 - marzec „Zdobywaj góry, zdobywaj GOT” – Piotr Stebel
 - marzec „Białoruś – terra incognito?” – Zbigniew Pawlik
 - listopad „Na alpejskim szlaku” – Piotr Stebel
 - grudzień „Kilimandżaro” – Tomasz Kędzior
W prelekcjach wzięło udział łącznie 288 osób.

 
 
serwis wykonany przez firmę OPTIMAL
KALENDARZ IMPREZ
 Imprezy 2019

 Archiwum Imprez

 Fotorelacje 2019

7 marca - prelekcja Karoliny Jendrysik i Adriana Podżorskiego
Patron medialny:
Szlaki