Rok 2008

22 STYCZNIA 2008
W swoją ostatnią podróż wyruszył Sir Edmund Hilary. Pierwszy zdobywca najwyższego szczytu świata miał 88 lat.

25 STYCZNIA 2008
Tadeusz Kolonko zabrał nas w podróż po najdłuższej rzece świata. Prezentację multimedialną okraszał barwny komentarz.

22 LUTEGO 2008
Mieliśmy okazję wyruszyć w podróż wraz z Dagmarą Kolarz, która poprowadziła prelekcję pod tytułem „Moje Indie”.

4 MARCA 2008
Prezes Honorowy naszego Koła Jerzy Kozieł obchodził swoje 70 urodziny. Były życzenia i oczywiście prezent dla jubilata. We wspomnienia gości wplatał standardy jazzowe kol. Beniamin Czerch.

7 MARCA 2008
Wraz z Jolantą Witalińską zobaczyliśmy „Prawdziwe Chiny w zdjęciach i opowiastkach”. Uczestnicy prelekcji  mogli zdobyć souveniry zza chińskiego muru odpowiadając na proste pytania.

27 KWIETNIA 2008
Ruszyła kolejna edycja akcji „Zdobywaj Góry, Zdobywaj GOT”.  Trasa wiodła: PKS Skoczów - Jaworzynka Trzycatek – Girowa / 839m. / - Jabłonków. Czas marszu to 4 godziny, uczestnicy zdobyli 11 punktów do GOT.     
                                                                                                                                                           
1 MAJA 2008
Na Kamiennym w Wiśle odbyło się rozpoczęcie sezonu turystycznego organizowane przez Koło Miejskie PTTK w Cieszynie. Jak co roku byliśmy uczestnikami tego wydarzenia.

11 MAJA 2008
Tradycja smażenia jajecznicy zebrała sympatyków i członków naszego Koła przy schronie turystycznym na Kamiennym. Przy pięknej pogodzie i w doborowym towarzystwie raczyliśmy się dobrze okraszoną jajecznicą z nierozłącznym szczypiorkiem.

11 MAJA 2008
Druga wycieczka w ramach akcji „Zdobywaj góry, zdobywaj GOT” Beskid  Śląsko –Morawski /Czechy/
Trasa: Skoczów – Pustewne –Radgoszcz /1129m./- Koprzywnica/muzeum samochodów/ - Sztramberk / zabytkowe miasto/- Skoczów, Czas marszu: 4 godz. Punkty do GOT: 9   
 
31 MAJA 2008
Na tę datę zaplanowaliśmy Rajd Górski Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Gminy Skoczów z metą na Orłowej i po raz pierwszy w historii Koła rajd nie odbył się ze względu na nikłe zainteresowanie szkół. Do udziału zgłosiły się tylko dwie drużyny: z Zespołu Szkół Specjalnych i Zespołu Szkół nr 3.

7 CZERWCA 2008
Miłośnicy podróżowania, w liczbie 48 osób, udali się w wycieczkę autokarową do Bańskiej Szczawnicy. Głównym organizatorem eskapady był, jak zawsze niezawodny, Bolesław Wukelicz. 

17 CZERWCA 2008
W siedzibie Koła kol. Pelagia Lasota obchodziła okrągłą rocznicę swoich urodzin, a ponieważ paniom nie liczymy lat… zawsze mają tyle na ile się czują, więc ….wszystkiego najpiękniejszego!

29 CZERWCA 2008
„Zdobywaj góry, zdobywaj GOT” Mała Fatra/Słowacja/, Trasa: Skoczów- Vychylowka/skansen i kolejka/-Diery – Mały Rozssutec/1343m/, Czas marszu: 5 godz. Punkty do GOT: 20  

20 LIPCA 2008
„Zdobywaj góry zdobywaj GOT” Tatry Zachodnie – Słowacja, Trasa: Skoczów – Orawice – Bobrowiec/1658m./ - Orawice /kąpiel w basenach/-Skoczów, Czas marszu: 7 godz. Punkty do GOT: 25

24 SIERPNIA 2008
„Zdobywaj góry zdobywaj GOT” Mała Fatra – Słowacja, Trasa:  Fackowe Siodło - Klak /1352 m./ -chata Ziar – Rajecka Leśna /słowackie Betlejem/.  Czas marszu: 5 godz. Punkty do GOT: 20

29 SIERPNIA 2008
Przy grobie Edwarda Biszorskiego – naszego zasłużonego działacza i prezesa Koła – zebrała się grupa przyjaciół by jak co roku złożyć kwiaty i zapalić znicze.

7 WRZEŚNIA 2008
„Zdobywaj góry, zdobywaj GOT” Beskid Śląsko- Morawski -Czechy
Tras: Dolna Łomna – Skałka/931m/-Wielki Połom /1067m/- Górna Łomna Czas marszu: 5 godz. Punkty do GOT: 18  

14 WRZEŚNIA 2008
Zagrała trombita! Po raz 57 odbyło się „Pieczenie Barana” na szczytowej polanie Starego Gronia w Brennej. Dzięki wspaniałej pogodzie nasza sztandarowa impreza plenerowa zgromadziła przy ogniskach około 170 osób. Można było skosztować peklowanego mięsa, zaopatrzyć się w okolicznościową plakietkę oraz wziąć udział w konkursach strzelania z wiatrówki i gry na trombicie.
Trzeba tu wspomnieć, że organizatorzy przygotowujący tą imprezę w sobotni wieczór mieli okazję skosztować osławionych „placków ziemniaczanych na blasze” u Karola Madzi. Pychota!

3 PAŹDZIERNIK 2008
Dzięki uprzejmości Wójciny Iwony Szarek  Koło odzyskało rysunki Edwarda Biszorskiego stanowiące wystrój stacji turystycznej w Brennej.

10 PAŹDZIERNIKA 2008
Przy nad podziw łaskawej aurze zamykaliśmy kolejny sezon turystyczny tym razem goszcząc na działce Państwa Czerchów. Degustację peklowanego mięsa doprawiały widoki pełne zieleni i panorama na Beskidy.

12 PAŻDZIERNIKA 2008
„Zdobywaj góry, zdobywaj GOT” Góry Choczańskie – Słowacja, Trasa - Orawski Zamek /zwiedzanie/-Wyżni Kubin – Wielki Chocz/1611m/-Wyżni Kubin.   Czas marszu: 6 godz. Punkty do GOT: 23 


28 PAŹDZIERNIKA 2008
Kolega Tadeusz Kolonko obchodził swoje 50-te urodziny. Uroczystość odbyła się w siedzibie naszego Koła przy ulicy Mickiewicza. Pamiątkową książkę i kwiaty dopełniła laurka jak zawsze wykonana z niezwykłą pieczołowitością przez Bolesława Wukelicza.
Tadku spełnienia marzeń!

9 LISTOPADA 2008
„Zdobywaj góry, zdobywaj GOT” Trasa: Wisła Głębce - Stożek/978m/ - Soszów Wielki/886m/- Wisła
Czas marszu: 5,5 godz. Punkty do GOT: 23. W schronisku na Stożku odbył się konkurs turystyczny z nagrodami oraz weryfikacja książeczek GOT. Pomysłodawca i prowadzący: Piotr Stebel.

11 LISTOPADA 2008
Z okazji Święta Niepodległości prezes naszego Koła, jako jeden z dwóch, najdłużej działających w Skoczowie organizacji pozarządowych, został zaproszony na uroczystą sesję Rady Miejskiej połączona z przemarszem ulicami miasta i udziałem w nabożeństwie ekumenicznym.

12 GRUDNIA 2008
Ostatnie spotkanie w tym roku, członków i sympatyków naszego Koła, miało miejsce w Miejskim Domu Kultury. Opłatki i życzenia nadały mu ciepły świąteczny nastrój. Mieliśmy też okazje wysłuchać podsumowania działalności i zamierzeń na przyszły rok. Każdy z uczestników otrzymał kalendarz na przyszły rok i okolicznościową kartkę projektowaną przez Bolesława Wukelicza.     


 

 
 
serwis wykonany przez firmę OPTIMAL
KALENDARZ IMPREZ
 Imprezy 2019

 Archiwum Imprez

 Fotorelacje 2019

7 marca - prelekcja Karoliny Jendrysik i Adriana Podżorskiego
Patron medialny:
Szlaki